O przedsięwzięciu

Już po raz ósmy wybieramy najlepsze książki na kolejne pory roku!

 

W 2009 roku redakcja serwisu Granice.pl po raz pierwszy zorganizowała cykl plebiscytów, w ramach którego internauci i jurorzy wybierali najlepsze książki na kolejne pory roku. Inicjatywa ta znalazła już swoje stałe miejsce na polskim rynku księgarskim oraz w świadomości czytelników. Logotypy konkursów organizowanych przez serwis Granice.pl w ostatnich latach stały się już rozpoznawalne, eksponowane były zarówno w Internecie, w księgarniach, jak i podczas kolejnych targów książki, a o plebiscycie głośno było w najważniejszych polskich mediach. W naszych konkursach wzięło udział kilkaset tytułów, a głosy na nagrodzone książki oddało kilkaset tysięcy osób. W inicjatywie tej jak w zwierciadle odbija się polski rynek książki - panujące na nim mody, trendy i nowinki, to za jej sprawą mamy okazję śledzić ważne zjawiska rynkowe. 

 

 

Strona internetowa konkursu: 

www.ksiazkanagwiazdke.pl

 

 

Ponad 40% osób pytanych w jednym z opublikowanych niedawno sondaży zadeklarowało, że pod choinkę chciałoby otrzymać właśnie książkę. Jaką? Taką, jak te, biorące udział w naszym plebiscycie. Konkurs "Najlepsza książka na Gwiazdkę" ma dostarczyć czytelnikom wskazówek, jakie książki sprezentować kobietom, jakie - mężczyznom, jakie odpowiednie będą dla najmłodszych, jakie - dla starszych dzieci, a jakie dla młodzieży. Wskażemy najbardziej interesujące poradniki i publikacje dla miłośników historii, co nieco dla osób zainteresowanych duchowością, kilka naprawdę wartościowych tytułów z zakresu literatury pięknej. 


 

Cel konkursu i kategorie:


Zgodnie z tradycją, celem naszego konkursu jest wyłonienie i nagrodzenie najlepszych książek w następujących kategoriach:


a) świąteczne opowieści

b) wysokie loty - najlepsza proza

c) poradniki

d) poezja

e) opowieści o świętych

f) nie tylko dla mężczyzn

g) nie tylko dla melomanów

h) nie tylko dla kobiet

i) książki dla starszych dzieci

j) książki dla najmłodszych,

k) książki dla młodzieży

l) kropelka optymizmu

ł) perły z lamusa - albumy, publikacje historyczne, biografie,

m) duchodowość

n) do słuchania

o) albumy dla dzieci

 

Jury konkursu, ocena:

 

Wyboru najlepszych książek dokona profesjonalne Jury, w którego skład wejdą specjaliści, autorytety w dziedzinie literatury, krytycy literaccy i recenzenci oraz przedstawiciele serwisu Granice.pl

 

Ocena zgłoszonych książek przebiegać będzie dwuetapowo. W pierwszym etapie wybrane zostaną tytuły, które otrzymają nominację do nagrody. Drugi etap zakończy się wyłonieniem zwycięzców konkursu oraz tytułów wyróżnionych w poszczególnych kategoriach.

 

 

Głosowanie internautów

 

Równolegle do oceny jury na stronie internetowej konkursu prowadzone będzie głosowanie internautów, którzy również wyróżnią najlepsze książki na wiosnę. Wśród internautów biorących udział w konkursie rozlosowane zostaną cenne zestawy nagród książkowych. Wyniki głosowania śledzić będzie można na żywo na stronie internetowej konkursu. Głosowanie rozpoczyna się16 listopada 2016.

 

Tytułom biorącym udział w konkursie przysługiwać będzie bardzo szeroka promocja. 

 

Konkurs skierowany jest do polskich wydawców i przyczyni się do promocji czytelnictwa w Polsce, jak również do promocji najlepszych na polskim rynku tytułów w wyżej wymienionych kategoriach.

 

 

Szczypta statystyk:

 

- ponad 40 tysięcy osób głosowało na "Najlepsze książki roku 2015"

- ponad 200 redakcji zamieściło informacje o konkursach

- ponad pół miliona unikalnych użytkowników zapoznało się z informacjami o przebiegu naszych konkursów.

Patroni medialni
logo 1logo 2logo 3logo 4logo 5logo 6logo 7logo 8logo 9logo 10logo 11logo 12logo 13