Księga zaklęć

Autor: Agnieszka Rautman-Szczepańska
Wydawnictwo:
Data wydania: 2024-04-23
Kategoria: Dla starszych dzieci
ISBN: 9788397095427
Ilość‡ stron: Ilość stron:232

Samotność. Niezrozumienie. Odtrącenie.

Jeśli zdarzyło Ci się odczuwać kiedyś te emocje, ta książka jest właśnie dla Ciebie.

Nastoletnia Julia Starska nie jest akceptowana przez rówieśników, którzy nazywają ją Kosmitką. Dziewczyna różni się od pochłoniętych imprezami i social mediami znajomych ze szkoły i zawsze jest na uboczu. Jej pasją jest astronomia, którą pielęgnuje w sobie, ponieważ to jedyna nić, która łączy ją z zaginioną matką. Ojciec również nie pomaga jej w radzeniu sobie z traumą i szybko zastępuję mamę Julii nową ukochaną…

Ucieczką od codzienności jest dla nastolatki gra komputerowa, a jedynym przyjacielem – pies Solar, który pewnego dnia wykopuje tajemniczą księgę… Czytając ją, Julia coraz bardziej zaczyna rozumieć to, co w świecie jest najważniejsze. Poznaje tajemniczy kod, który zmieni jej sposób myślenia o sobie, a także pomoże w rozwikłaniu zagadki zaginięcia mamy.

„Księga zaklęć” to wielowymiarowa opowieść o bezwarunkowej miłości, mocy słów i potędze przyjaźni. Poznasz w niej nie tylko „nasz” świat, ale także świat gier komputerowych i… cały Kosmos. Wszystkie światy przenikają się ze sobą, by pozwolić narodzić się nowej przyjaźni i pierwszemu młodzieńczemu zauroczeniu.

Ta opowieść sprawi, że Twój tajemniczy kod, który nosisz w sobie, rozkwitnie jak astry na Alkor. W końcu wszyscy jesteśmy dziećmi gwiazd.

SklepCenaLink
Patroni medialni