Nokaut. Historia bokserki

nominacja jury i internautów
Autor: Agnieszka Rylik
Wydawnictwo: Edipresse Książki
Data wydania: 2017-04-26
Kategoria: Literatura faktu
ISBN: 9788379458240
Ilość‡ stron: Ilość stron: 208

Nokaut to książka o dwóch kobietach: jedna rzuca się na swoje rywalki jak krwiożercza bestia i bez skrupułów powala je deski, druga jest wrażliwa, płacze na filmach o miłości i przyznaje, że w życiu sportowca zdarzają się bardzo trudne chwile. Białe i czarne, blaski i cienie - Agnieszka Rylik opowiada o drodze na sportowy szczyt, wielkim boksie i jego kulisach, karierze w mediach i o życiu prywatnym.

 

Wojciech Zawioła, który tę opowieść spisał, dokłada wstęp o historii boksu i kobietach, które wywalczyły sobie prawo do stawania na ringu.

 

Agnieszka Rylik - znana w świecie boksu jako ,,Lady Tyson" lub ,,Tyson w spódnicy". Ze sportami walki związała się jako piętnastolatka, rozpoczynając treningi w kick boxingu. Po pół roku została mistrzynią Polski. Jako siedemnastolatka  zdobyła złoty medal mistrzostw świata. Została najmłodszą mistrzynią globu w historii kick boxingu. W 1994 roku, po przejściu na zawodowstwo, została mistrzynią Europy, a rok później mistrzynią świata w kick boxingu. W zawodowym boksie stoczyła osiemnaście pojedynków, z czego siedemnaście wygrała - jedenaście przed czasem. Jest dziennikarką Dzień Dobry TVN, wystąpiła w ,,Tańcu z gwiazdami" i w programie ,,Agent - gwiazdy". Zagrała w ,,Superprodukcji" Juliusza Machulskiego i w filmie ,,Pitbull. Niebezpieczne kobiety" Patryka Vegi. Iga Cembrzyńska nakręciła o niej film dokumentalny ,,48 godzin z życia kobiety".

 

Twardy zawodnik, wrażliwa dusza. Bokserka, sportsmenka, kobieta. Agnieszka Rylik.

Patroni medialni