Miłość dzień po dniu. Jak tworzyć udane związki dzięki komunikacji, świadomości i NVC

Autor: Emilia Kulpa-Nowak
Wydawnictwo: Virgo
Data wydania: 2022-06-14
Kategoria: Literatura faktu
ISBN: 9788365400352
Ilość‡ stron: Ilość stron: 196

Aby świadomie tworzyć piękne relacje i pielęgnować miłość, bliskość i zaufanie, potrzebujemy się dobrze porozumiewać. Czystsza komunikacja, bardziej wprost i szczera, pozwoli Wam doświadczyć bliskości, autentycznego życia i otworzyć się na języka serca. Z książki dowiesz się, o co chodzi Twojej bliskiej osobie, jak się porozumieć, jak radzić sobie z emocjami, w jaki sposób dbać o potrzeby. Poznasz także kilka pułapek komunikacyjnych, w które wpadamy w prozie codzienności i zobaczysz, jak je skutecznie omijać, by Wasza miłość mogła kwitnąć dzień po dniu.

"W czasach, kiedy świat stanął na głowie, trzeba stawiać na to, co najważniejsze. Na relacje z ludźmi, szczególnie z naszymi bliskimi. Nie ma nic cenniejszego. W tej książce znajdziecie podpowiedź, jak się komunikować, żeby się porozumieć. Jak słuchać i być wysłuchanym. Serdecznie polecam."

Dorota Wellman

Komunikacja to dziedzina, w której wciąż i wciąż możemy stawać się lepsi, sprawniejsi i nie tylko lepiej mówić, ale też lepiej słuchać. Podstawą związku jest miłość rozumiana jako otwarte serce, chęć usłyszenia siebie i nawiązania ze sobą bliskiej relacji, uzdrowienia swojego wewnętrznego głosu, który mówi czule i ciepło. Miłość to także miękkie ciało, otwartość na siebie, branie dla siebie dobra od świata. Wtedy możemy też obdarować tą miłością innych.

W związku tańczymy na linie, balansując pomiędzy odpowiedzialnością za siebie i swoje uczucia i potrzeby a wpływaniem na partnera. Nasze zachowanie zawsze ma jakiś wpływ i druga osoba decyduje, co z tym wpływem zrobi, jednak może być jej trudno z niejednym naszym działaniem, a przecież chcemy to uwzględnić.

Każdego dnia kochamy się i każdego dnia pojawiają się różne sprawy, a może i komplikacje, wyzwania. Każdego dnia od nowa podejmujemy decyzję, że chcemy ze sobą być, że wybieramy właśnie tę osobę, że nie robimy miejsca na nic nowego, bo to, co jest, jest tym, czego chcemy. Każdego dnia komunikujemy się w sprawach bieżących, logistycznych. Każdego dnia ustalamy, co chcemy robić i kto ma co załatwić, aby zadbać o nasz dom. Każdego dnia patrzymy na siebie, dotykamy się i budujemy naszą bliskość.
Pielęgnując związek każdego dnia, jesteśmy bliżej siebie. I oczywiście bliżej naszych potrzeb.

 Tyle osób w swoich związkach hoduje gniew. Każdego dnia zabijają się oczekiwaniami, zarzutami, opuszczeniem, wycofaniem. Ranią się i zakopują swoją bliskość. A za czym tęsknią? Za bliskością. Za byciem widzianym, słyszanym, ważnym, wziętym pod uwagę, kochanym...
Związek buduje nasza świadomość i komunikacja. Komunikacja, która jest wyborem - wyborem bliskości i wolności; wyborem ciepła i przynależności; wyborem bycia i życia razem. Dzień po dniu.

Zawarłam w tej książce wszystko to, co wnieśli do mojego życia uczestnicy szkoleń i klienci indywidualni, mówiąc "ale mój mąż", "ale moja żona", szukając wsparcia w komunikowaniu się tak, by prośby miały szansę być spełnione, oczekiwania nie zabijały relacji, a bliskość była naturalną konsekwencją bycia ze sobą w szczerości.

W każdym rozdziale znajdziesz także praktyczne ćwiczenia - dla siebie lub dla Was. Możesz czytać tę książkę samodzielnie lub możecie ją czytać razem. I podobnie z ćwiczeniami - możecie je robić wspólnie lub tylko Ty.

Autorka

SklepCenaLink
Patroni medialni